Kamp Yerleri

Tavsiye amaçlı yazılmıştır. Mevsim ve hava koşullarına göre kamp imkanı değişiklik gösterebilir.

Yedigöller Milli Parkı - Bolu

Bolu sınırları içerisindeki Yedigöller Milli Parkı, en çok tanınan ideal kamp alanlarından biri. Özel coğrafyasıyla ilkbahar, yaz ve sonbaharda kamp yapmaya elverişli bir yer. Kamp alanında elektrik yok, dikkatli olmak kaydıyla ateş yakmak serbest. Doğanın içinde, doğanın dilini en kolay öğreneceğiniz kamp alanı olan Yedigöller Milli Parkı, kampçılığa yeni başlayanlar için en doğru noktalardan biri.

inbuku

İnbükü Orman Kampı - Marmaris

Bu bölgede kamp yapabileceğiniz birçok alternatif bulunuyor. 140 çadır kapasitesi olan bölgede sadece çadır değil, karavanlara da yer var. İnbükü Orman Kampı alanında balık avlayabilir, denize girebilir ve bisiklete binebilirsiniz.

koprulu-kanyon

Köprülü Kanyon - Antalya

Milli park olarak koruma altına alınan Köprülü Kanyon, dünyanın en zengin bitki çeşidini içinde barındırıyor. Antalya sınırları içerisinde yer alan kanyonda çadırlarınızla veya karavanınızla kamp yapabilirsiniz. Kanyonda çadır ve kamp malzemesi satan yerler de bulunuyor. Ayrıca Rafting de yapabileceğiniz bölge kampa ayrı bir heyecan katabilir.

gokova

Akyaka Orman Kampı - Gökova

Akyaka - Gökova'da ister Azmak Nehri yanına isterseniz de çam ağaçlarının gölgesine kısacası, canınız nerede kalmak isterse çadırınızı oraya kurabilirsiniz. Denize yakınlığıyla, 300 çadır ve 70 karavan kapasitesi var. Kampta elektrik, bulaşıkhane, çamaşırhane, mutfak, sıcak-soğuk su, market hizmetleri mevcut. 

longoz-ormanlari

İğneada Longoz Ormanları - Kırklareli

Bu bölgede kamp yapabileceğiniz birçok alternatif bulunuyor. 140 çadır kapasitesi olan bölgede sadece çadır değil, karavanlara da yer var. İnbükü Orman Kampı alanında balık avlayabilir, denize girebilir ve bisiklete binebilirsiniz.

salda-golu

Salda Gölü - Burdur

Ülkemizin en dikkat çeken göllerinden biri olan Salda, beyaz kumları ve berrak suyuyla Maldivleri andırıyor. Gölün hemen kıyısına ya da ormanlık alana kamp kurabilirsiniz. Ülkemizin en temiz gölleri arasında yer alan Salda'da yüzmek de oldukça keyifli.

Türkiye'nin Kamp Alanları

Türkiye Kamp Alanları Haritasına aşağıdan erişebilirsiniz. Haritanın sağ üstteki TAM EKRAN MODU’na tıklarsanız, kamp alanları Google Maps uygulamasının içerisinde açılacaktır.

WhatsApp'tan yaz
Soru?
Merhaba!
Nasıl yardımcı olabiliriz?